top of page

Diyetisyen Elif Fedakar Kimdir ?

 Elif Fedakar ilk,orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı ve lisans eğitimine sağlık alanında ülkenin önde gelen üniversitelerden biri olan Ankara Üniversitesi’nde devam etti.

  Lisans eğitimi boyunca Yeme Bozuklukları,Gebe ve Emzikli Beslenmesi,Diyabet Hastalarında Beslenme ve daha bir çok konuda seminer hazırlayıp,sundu.Araştırma komisyonunda yer alarak akademik makale hazırlanması ve yayımlanması konusunda tecrübeler kazandı.

 Lisans eğitimi süresinde Yapı Kredi Spor Klubü’nde adölesan beslenmesi ve faaliyetleri konusunda eğitim koçluğu görevini üstlendi ve başarı sertifikası aldı.

 Aktif olarak Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi,Cebeci Hastanesi ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Klinik Beslenme Diyetisyeni olarak çalıştı.Kronik ve akut hastalıklarda beslenme tedavisi,poliklinikte bireysel analiz ve zayıflama programlarını,entral ve parenteral beslenme,onkolojik hastalıklarda beslenme görevlerini başarıyla yürüttü.

  Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çocuk ve Gebe Beslenme Uzmanı stajını başarıyla tamamladı.

Ankara Üniversitesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan 3000 kişilik kurum mutfağına menü hazırlama,etkin mutfak yönetimi, gıda ve hijyen kontrolü görevlerinde bulunarak Kurum Diyetisyenliği stajını bitirdi.

  İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı ile birlikte Metabolizma ve İç Hastalıkları Kliniğinde aktif olarak beslenme ve diyet uzmanı olarak görev aldı. Tüm bu akademik performans ve üstün başarıları ile lisans eğitimini tamamladı ve bitirme tezi konusu olarak Adölesanlarda Yeme Bozuklukları ve Psikoloji ‘sini seçti ve başarıyla tezini tamamladı.Çeşitli kreş ve aile sağlığı merkezlerinde sağlıklı beslenme konularında seminerler verdi.

   Ankara Çankaya Ayşe Kadın ASM’ de uluslararası kongrede yayınlanan tez çalışması için 3 ay boyunca toplum sağlığı danışmanlığı ve akademik araştırmalar yaptı.

  Lisans eğitimi sırasında  Almanya’da Hamburg Uluslararası Gençlik Kampında eğitim koçluğu görevini üstlendi ve uluslararası alanda kariyerine bir imza attı. Üniversite eğitimi sırasında Özel Sağlık Polikliniğinde diyet danışmanlığı hizmeti vererek çok sayıda vaka ile de karşılaşma fırsatı buldu.

  Türkiye Obezite Araştırma Derneği ve Kızılay Gençlik Kolları üyesidir. 2015 yılı başlangıcında yoğun geçen eğitim ve kariyer hayatı sonrası kariyerine  İstanbul'da devam etmeye karar verdi.Yeterli ve engin tecrübeleri ile danışanlarına daha kapsamlı bir destek verebilmek ve yüz yüze daha fazla yardımcı olabilmek adına Elif Fedakar diyet ofisinin ilk şubesini Bağdat Caddesi Kadıköy’de açtı. Burada uzun soluklu başarılı çalışmaları ile devam etti. Besin intoleransı ile zayıflama konusunda uzmanlık eğitimini tamamladı. Diyetisyen ünvanının yanı sıra Koçluk Hizmetini de profesyonel kariyerine ekleyen Elif Fedakar, Diyet Koçluğu görevi ile üstün başarılar sağladı. Severek ve büyük bir saygı ile icra ettiği mesleğinde en önem verdiği konu ise danışanları ile iletişiminin en üst seviyede olması gerektiğidir. Verdiği beslenme ve diyet danışmanlığı hizmetinde motivasyon desteğine oldukça önem veren diyet uzmanımız, bu sayede danışanları ile hedefledikleri ideal kilo ve ideal beslenme prensipleri hedefine başarılı bir şekilde ulaşabilmektedir. Aktif diyet koçluğu hizmeti görevini ve danışmanlık hizmtlerini icra ederek, daha fazla danışana ulaşma gayesi ile lokasyon değişikliği yaparak İstanbul Ataşehir de bulunan Brandium'a taşımıştır. 

  Şuan aktif olarak,uzmanlık konuları ile ilgili danışmanlık ve koçluk görevini İstanbul Diyet Merkezi adı altında Ataşehir ilçesinde başarıyla sürüdürmektedir.

 

Görev Yaptığı Kurumlar

 

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi

Migros Türk A.Ş

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi

Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi 

Kızılay Gençlik Kampları

Online Beslenme ve Diyet Danışmanlığı 

Gölbaşı Ankara Üniversitesi Kurum Mutfağı

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi

GNC

Hamburg- Almanya Gençlik Servisleri Merkezi

Çankaya Ayşe Kadın Aile Sağlığı Merkezi

Yapı Kredi Spor Klubü

Özel Sağlık ve Güzellik Polikliniği

Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi

Elif Fedakar Diyet Danışmanlık Merkezi ( Bağdat Cd)

 

Halen ;

 

Elif Fedakar Diyet Danışmanlığı ( Brandium AVM - Ataşehir ) 

 

bottom of page